COMPETITORS

Class CLUB

CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
1 Fierain Alexandre FRA Abbeville ASW 20 CLUB
2 Jens Andersen DNK Aviator-Aalborg svæveflyveklub 303 Mosquito CLUB
3 5I Alessandro Bassalti ITA ACAO Discus b CLUB
4 Sondre Bjørø NOR Os aero klubb CLUB
5 Henry Richard Daly ZAF The Aero Club of South Africa CLUB
6 CR Roth David CHE Schweiz LS-4 CLUB
7 Bernard Dobre SVN Letalska zveza Slovenije CLUB
8 3G Lagorio Edgar FRA CVVC Discus b CLUB
9 LE Lasse Edslev DNK Aarhus Svæveflyveklub LS4 CLUB
10 BZ Montulet Emilien BEL Aeroclub Royal des Ardennes LS4 CLUB
11 FT Nils Fecker DEU LSG Erbsloeh Langenfeld LS 4 a CLUB
12 Toby Freeland GBR Lasham Gliding Society CLUB
13 Phillip Jonker ZAF AVP Potchefstroom CLUB
14 Jakub Kaczorowski POL Aeroclub Wloclawski TBD CLUB
15 BV Toni Kittler DEU FSV Mössingen Ls 4a CLUB
16 CB Miles Chalk Kjær DNK Polyteknisk Flyvegruppe ASW 20 CLUB
17 Tereza Koubková CZE Vysoké Mýto CLUB
18 SO Maciej Kowalski POL Aeroklub Kielecki Jantar std.3 CLUB
19 TBD Tomasz Kurowski POL Aeroklub Krakowski Standard Cirrus CLUB
20 Théo Manfredi FRA Chérence LS7 CLUB
21 1 David McMaster USA Harris Hill ASW-20 CLUB
22 Istrate Mihnea ROM CLUB
23 Vít Mořkovský CZE Polička CLUB
24 TBA Jokubas Motuza LTU KAASK Jantar Std. 1 CLUB
25 CP Dylan Osolian SWE Skövde Flygklubb LS3-17 CLUB
26 CE Mark Polajžar SVN Letalska zveza Slovenije DG 300 CLUB
27 MA Samuel Posluch SVK Aeroclub Martin LS 4 CLUB
28 TI Samuel Richardsson SWE Herrljunga FK Mosquito CLUB
29 AT Sara Salonen FIN Kouvolan Seudun Ilmailuyhdistys Discus a CLUB
30 Eric Schneider DEU FSG Hammelburg LS4-b CLUB
31 KS Alin Simion ROM Romanian Airclub Ls4-a CLUB
32 CK Šimon Šiška SVK Aeroklub Martin ASW 24 WL CLUB
33 5 Finn Sleigh GBR Lasham ASW 20 CLUB
34 S Milan Surovčík SVK Žilina ASW 20 CLUB
35 JM Lilla Szamosujvári HUN Aeroclub Hajdúszoboszló Glasflügel 304 CLUB
36 Michael Tiffin ZAF Aeroclub of South Africa CLUB
37 Kim Toppari FIN HYIK CLUB
38 IF Barnabás Tóth HUN SZRK ASW-20 CLUB
39 SH Mark Travner SVN Letalska zveza Slovenije TBA CLUB
40 TBA Ionut Tudor ROM Romanian Airclub LS-4 WL CLUB
41 Ivan Tvrdík CZE Aeroklub Praha Letňany ASW19b CLUB
42 S4 Lars van Breemen NLD West Brabantse AeroClub LS4b neo CLUB
43 Au Simon van den Eijkel NLD ZCDeelen LS4 CLUB
44 VIS Jelmer Vis NLD Vliegclub Hoogeveen LS4a CLUB
45 18 Zsombor Wéber HUN Aeroclub Alföldi ASW-20C CLUB
46 GE Mikko Ylihärsilä FIN Kuopion Ilmailuyhdistys Ls-7 CLUB
47 FC Pascal Zollikofer CHE Schweiz LS4 CLUB

Class STANDARD

CN Name Nation Aeroclub Glider type Class Registration
accepted
Entry fee
paid
48 DI Ivan Bajana SVK SGC Martin Discus 2b STANDARD
49 H8 Ignas Bitinaitis LTU Vilniaus aeroklubas LS8 STANDARD
50 Emil Dalboe-Pedersen DNK MSF LS8 STANDARD
51 S1 Johannes Dibbern DEU SSV Ludwigshafen LS8 Neo STANDARD
52 SI Viktória Divoková SVK Spišská Nová Ves LS-8 STANDARD
53 1 Ryan Driscoll AUS Gliding Club Of Victoria TBA STANDARD
54 HAL Áron Érseki HUN Opitz Nándor Repülő Klub Discus-2a STANDARD
55 174782 Claudio Etterli CHE Aero-Club Schweiz Discus 2b STANDARD
56 Nick Faber NLD ZCDeelen Discus 2b STANDARD
57 Labatut Florian FRA Association Velivole et Aeronautique Toulousaine STANDARD
58 Maurits Hebels NLD KNVvL / ACAO LS8 NEO FES STANDARD
59 95 Henry Inigo-Jones GBR Lasham Gliding Society LS 8 STANDARD
60 UB Pitschen Jonas CHE Segelfluggruppe Zürick Discus 2b STANDARD
61 TBA Faur Kévin FRA Aeroclub de l'Ariege STANDARD
62 Jan Knischewski DEU LSC-Erftland LS8 STANDARD
63 Lukáš Kříž CZE Křižanov LS8 STANDARD
64 Jacob Bøgelund Lassen DNK HSvK Discus 2a STANDARD
65 I Wiktor Łaciński POL Aeroklub Ostrowski Discus 2a STANDARD
66 EU Jaromír Macoun CZE Jicin LS8 STANDARD
67 2S Jägli Nico CHE SG Lägern Discus 2b STANDARD
68 L9 James Nugent AUS Sunraysia Gliding Club LS8 STANDARD
69 235 Tom Pavis GBR York Gliding Centre Discus 2a STANDARD
70 5F Henri Philippe BEL Aéroclub Des Ardennes LS-8 STANDARD
71 SB Briel Simon DEU DAeC Discus 2a STANDARD
72 Y Karol Šnapko POL Aeroklub Nadwiślański Discus 2a STANDARD
73 ZM Šarūnas Stanevičius LTU Kartenos sklandymo klubas LAK-19 STANDARD
74 Mathias Valentin DNK SG-70 LS8 STANDARD
75 44 Mark van den Ham NLD GoZC ASW 24 STANDARD
76 Enguerrand Virol FRA CVVFR Moret LS8 STANDARD
77 JS Jan Zapletal CZE Břeclav LS8-18 STANDARD